Karmelicka 28, Kraków    bilinguo.biuro@gmail.com
angielski

Szkoły oferujące kurs angielskiego przez Skype wyrastają w ostatnich latach jak grzyby po deszczu. Skąd bierze się tak wielkie zainteresowanie tą metodą nauki i czy naprawdę warto? Przygotowałam krótką listę zalet nauki online, opierając się na moich własnych doświadczeniach.

 

1 O wiele szybciej nauczysz się mówić

Masz nauczyciela tylko dla siebie, więc ćwiczysz rozmawianie, ile zechcesz. Na pewno też nauczysz się więcej od mówiącego biegle lektora niż siedzącego obok partnera z kursu w zwykłej szkole. W przeszłości zdarzało mi się zapisywać na tradycyjne, grupowe zajęcia i w kwestii ilości konwersacji wszystkie lekcje angielskiego wypadły bardzo słabo.

 

2 Idealnie dopasujesz plan nauki

Kolejna zaleta tego, że nie dzielisz się z nikim lektorem: plan nauki dostosowuje on idealnie do Twoich potrzeb. Na lekcji dostajesz to, o co prosisz, czy są to same pogaduszki, czy zaawansowana gramatyka. Nie ma problemu z łączeniem różnych typów kursów, np. business English ze zdawaniem egzaminu na certyfikat. Na kursie grupowym jest to niewykonalne. Znacznie łatwiej przyswoić język angielski w zakresie, który Cię interesuje.

 

3 Masz kogoś, żeby cię motywował

Masz kontakt sam na sam z lektorem, więc nawiązujecie bliższą relację niż w grupie. Nauczyciel bezpośrednio angażuje się w Twój rozwój i wstyd jest go zawieść, nie odrabiając zadania domowego. Kiedy dostajesz wyznaczony termin na wykonanie czegoś i wiesz, że ktoś zweryfikuje Twoją pracę, bierzesz się za robotę – w ten sposób nauka angielskiego staje się naprawdę efektywna.

 

4 Oszczędzasz mnóstwo czasu

Po pierwsze, nauka języka angielskiego przez Skype nie wymaga dojazdów. Po drugie, lekcje z osobistym lektorem wymagają od Ciebie o wiele więcej skupienia i zaangażowania, dlatego też efekty przychodzą znacznie szybciej. Myślę, że oszacowanie nauki indywidualnej na przynajmniej dwa razy efektywniejszą od kursu grupowego wcale nie będzie przesadą.

 

5 Przyjemniej spędzasz czas na nauce

Przede wszystkim, lektorzy zazwyczaj nie stosują nudnych, książkowych scenariuszy konwersacji. Rozmowy są spontaniczne i podążają naturalnym nurtem – możesz rozmawiać, o czym chcesz. Presja nadążania z materiałem z książki nie istnieje, więc nauka angielskiego w wersji online jest elastyczna i po prostu ciekawsza.

 

6 Daje ci to ogromną wygodę

Wybierasz godziny, dni i częstotliwość lekcji według własnego gustu. Możesz zgrać sobie plan tak, żeby mieć lekcje angielskiego przez Skype w czasie okienka w pracy, albo też późnym wieczorem, jeśli tylko tak ci pasuje. Kursy stacjonarne nie oferują dużej elastyczności również w tym zakresie. Zdecydowanie jest to opcja dla zapracowanych.

Jak widać, jest wiele dobrych powodów dla których nauka angielskiego przez Skype cieszy się taką popularnością. Połączenie zdecydowanie lepszej efektywności z jednoczesną oszczędnością czasu sprawia, że liczba zwolenników ciągle rośnie.

Moje osobiste doświadczenie z lekcjami online jest dość duże. Miałam okazję uczyć się tą metodą czterech języków, a trzy z nich nadal kontynuuję. Ponieważ wymaga to sporego nakładu pracy, mało efektywne zajęcia grupowe zupełnie u mnie odpadają. Pogodzenie kilku prywatnych lekcji w tygodniu z dniem pracy jest wykonalne i u mnie sprawdza się świetnie.

Post Author: Ela

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *