Karmelicka 28, Kraków    bilinguo.biuro@gmail.com
Angielski przez Skype

Ludzie od wieków próbowali znaleźć język, który ułatwiłby komunikację między przedstawicielami różnych krajów. Początkowo była to łacina, później język francuski, a obecnie językiem jednoczącym ludzi rozmaitych narodowości jest angielski. Większość pracodawców zakłada, że przyszły podwładny zna język angielski, dlatego bardzo ważne jest, by nauczyć się go przynajmniej na poziomie komunikatywnym. Wiele osób, ze względu na zaletę, jaką jest mobilność, korzysta z kursów online, takich jak lekcje języka angielskiego prowadzone przez Skype’a. Decydując się na naukę języka obcego, lepiej jest wybrać zajęcia indywidualne czy grupowe?

Nauka języka obcego w grupie

Na samym początku zastanów się, czy bardziej motywuje cię praca w grupie, czy wolisz pracować w tempie, o którym sam decydujesz. Jeżeli do pracy mobilizuje cię chęć nadążania za innymi, wtedy powinieneś rozważyć kurs języka obcego w grupie. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie kontakt z innymi i możliwość podzielenia się problemami czy doświadczeniami. Niezaprzeczalną zaletą takiej nauki jest konwersacja z różnymi partnerami, co znacznie poszerzy twoje umiejętności rozumienia wypowiadanych przez innych ludzi akcentów danego języka. Co więcej, jest to dobra okazja na nawiązanie nowych znajomości. Ważne jednak, by były to grupy małe, w których każdy uczestnik będzie miał możliwość wzięcia aktywnego udziału w zajęciach. W przeciwnym razie jest to mniej skuteczny sposób na naukę języka obcego.

Indywidualne zajęcia z lektorem

Jeżeli zależy ci na indywidualnej lekcji z lektorem, w której trakcie będziesz mógł sam decydować o tempie nauki, kurs z lektorem jest dla ciebie. Jest to zaleta nie tylko kursów stacjonarnych, ale też lekcji języka obcego, na przykład angielskiego, prowadzonych przez Skype’a. Podczas nauki grupowej niejednokrotnie może brakować czasu na rozwiązywanie trudności kursanta, a lekcja indywidualna pozwala na jednostkowe podejście do każdego problemu. Mimo że jest to droższa alternatywa, pozwala nauczyć się języka obcego znaczenie szybciej, ponieważ lektor skupia się tylko na nas, a nie na całej grupie kursantów. Niektórzy wstydzą się publicznie wypowiadać ze względu na nieśmiałość, dlatego indywidualna relacja z lektorem pozwoli im czuć się bardziej komfortowo podczas ćwiczenia prowadzenia dialogu w języku obcym.

A co z korepetycjami z języka angielskiego przez Skype?

Żyjąc w dobie internetu, możemy korzystać z wielu ułatwień, które nam daje. Jednym z nich jest uczestnictwo w lekcjach angielskiego przez Skype’a. Kursy prowadzone online są idealne dla osób, które potrafią zmobilizować się do nauki w domu i dla których ważne jest, by nie marnować czasu na dojazdy. Podczas takich lekcji możesz także poprawić swoje umiejętności z prowadzenia konwersacji, czytania, słuchania, gramatyki czy pisania. Prowadzone w sposób indywidualny lekcje angielskiego przez Skype’a są równie skuteczne w rozwijaniu umiejętności językowych, ponieważ, podobnie jak kursy stacjonarne, lektorami są wykwalifikowane osoby.

Żyjemy w czasach, kiedy znajomość przynajmniej jednego języka obcego jest wymagana. Oprócz języka angielskiego warto zaznajomić się także z podstawami innych, popularnych obecnie języków, takich jak hiszpański czy niemiecki. Zarówno nauka języka w grupie, jak i na indywidualnych zajęciach z lektorem, ma swoje wady i zalety, a wybór jednej z opcji zależy od preferencji kursanta. W internecie dostępne są lekcje języka angielskiego prowadzone przez Skype’a, których niewątpliwą przewagą jest możliwość nauki w dowolnym miejscu, nawet podczas wyjazdu i dłuższej nieobecności w domu.

Post Author: Ela

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *